The results of Science Exhibition for classes 6th to 12th are:

Prinipal’s Choice Award:
Anmol Verma(6A2),
Siddhartha singh(12th Bio)

Vice Principal’s Choice Award:
Divyanshi Kesarwani(6 A2),
Yashwardhan(9 A2)

From Class 6th:

First position:
Kuldeep Pandey(6 A2),
Avinash pandey(6 A2),
Arpit mishra(6 A2),
Aarush jaiswal(6 A2),
Utkarsh mishra(6 A2),
Manvendra singh(6 A2),
Pranshu yadav(6 A2)

Second Position:
Bani gandhi(6 A3),
Prachi yadav(6 A3),
Pragati sharma(6 A3),
Shiksha yaday(6 A3)

Third Position:
Pranjal gupta(6 A3),
Krish baudh(6 A3),
Rajat kaushal(6 A3),
Kartik mishra(6 A3)

From Class 7th:

First Position:
Prakhar Mishra(7 A1),
Pushkar Lakshmi(7 A1),
Aditya Prakash(7 A1),
Anirudh gupta(7 A1),

Second Position:
Siddhartha(7 A3),
Navneet singh(7 A3),
Akshat kasaudhan(7 A3),

Third position:
Sagar achari(7 A3),
Aryan gupta(7 A3),
Vritant gupta(7 A3),
Md. wasif(7 A3),
Raj pratap singh(7 A3),
Arshaq kamal(7 A3),
Ashwin gupta(7 A3),
Aditya soni(7 A3),

From class 8th:

First Position:
Md. Abbas(8 A3),
Ali Abbas(8 A3),
Deepak Manwani(8 A3),
Abhay Singh(8 A3),
Siraz Alam(8 A3),
Agendra Verma(8 A3),

Second Position:
Vasudha(8 A1),
Kriti(8 A1),
Shivalika(8 A1),
Anushka(8 A1),
Anjel(8 A1),

Third Position
Saumya(8 A4),

From Class 9th:

First Position:
Amber gupta(9 A2),
Md. Waqas Ansari(9 A2),
Ansh(9 A2),
Aman(9 A2),

Second Position:
Arpita(9 A1),
Uravarshi(9 A1),
Akshita(9 A1),
Anshika(9 A1),
Swati(9 A1),
Nandini(9 A1),
Abiha(9 A1),
Shraddha(9 A1),

Third Position:
Sankalp(9 A1),
Dewansh(9 A1),
Aditya(9 A1),
Ankit(9 A1),
Deepansh(9 A1),
Harshit(9 A1),

From Class 10th:

First Position:
Anirudh tiwari(10th A1),
Abhinav yadav(10th A1),
Ajitesh(10th A1),
Ram kumar singh(10th A1),
Lav yadav(10th A1),
Utkarsh(10th A1),
Sanjeev(10th A1),

Second Position:
Vaibhav srivastava(10th A2),
Syed asad(10th A2),
Kaif ansari(10th A2),
Vishwas singh(10th A2),
Shruti dubey(10th A2),

Third Position:
Amolak(10th A3),
Devansh(10th A3),
Aditya(10th A3),
Antariksh(10th A3)

From Class 11th:

First Position:
Abhyant Singh(11th A2),
Shreya Tripathi(11th A2),
Zainab(11th A2),
Rashid(11th A2),
Amolika(11th A2),

Second Position:
Shreya pandey(11th A2),
Priya Yadav(11th A2),

Third Position:
Shivanshu mishra(11th A1),
Anurag Pratap Singh(11th A2),
Abhishek kumar(11th A1),
Ayush Singh(11th A1)

From Class 12th:

First Position:
Anshuman(12th Bio),
yasir(12th Bio),
arpita(12th Bio),
jayant(12th Bio),
amisha(12th Bio),

Second Position:
Partha(12th Bio),
Aditi(12th Bio),
Ayushi(12th Bio),
Yashita(12th Bio),
Divyanshi(12th Bio),

Third Position:
Laksh Dubey(12th A2),
Anant Kumar Mishra(12th A2),
Govind Singh(12th A2),
Yash Krishna Pandey (12th A2),
Ayush Maurya (12th A2).

.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *